Güncel

Wirtgen 60 yaşında – Güçlü bir geçmişe sahip yenilik öncüsü

İnsanlar ile makinelerin başarı hikayesi    Windhagen’in iş makineleri bugün dünya çapında kullanılmaktadır. Makine üretim şirketimiz, yol yenilemede neredeyse hiçbir şantiyede eksik olmayan Wirtgen soğuk kazıma makinelerinin yanı sıra teknolojik..

Wirtgen 60 yaşında – Güçlü bir geçmişe sahip yenilik öncüsü

İnsanlar ile makinelerin başarı hikayesi

 

 Windhagen’in iş makineleri bugün dünya çapında kullanılmaktadır. Makine üretim şirketimiz, yol yenilemede neredeyse hiçbir şantiyede eksik olmayan Wirtgen soğuk kazıma makinelerinin yanı sıra teknolojik olarak lider geri dönüşüm makineleri, toprak stabilizatörleri, kayar kalıplı finişerler ve açık işletme maden makineleri üretmektedir. Wirtgen’in yenilikçi ürünleri ve teknolojileri 60 yıldır yol yapımını şekillendiriyor ve verimli, ekonomik yapı tarzlarını temsil ediyor.

660 yıllık yol yapım deneyim geçmişine bakış

Reinhard Wirtgen 1961 yılında yol yapımında nakliyecilik yaparak işe başlamıştır. Yenilikçi makine geliştirmeleri üzerinden büyük fikirler ve ileri görüşlü bir yaklaşımla Wirtgen’i dünya çapında tanınan bir iş makineleri uzmanına dönüştürmüştür. Yol yapımında hizmet sağlayıcı olarak edindiği deneyimi müşteriye yakınlığın yaşanıp solunduğu kurumsal kültüre evirmesi önemlidir. Şirket bugün Wirtgen Group’un orta direğini oluşturmaktadır. Kendisi gibi benzersiz geçmişe sahip ürün markalarının her biri (Wirtgen (1961), Vögele (1836), Hamm (1878), Kleemann (1857) ve Benninghoven (1909)), kendi alanındaki uygulama yöntemini önemli ölçüde etkilemiş ve ilerletmiştirler. Toplam olarak Wirtgen Group yol yapımında 660 yıllık deneyimi temsil etmektedir. Almanya’daki beş ana fabrika, Brezilya, Çin ve Hindistan’daki uluslararası üretim tesisleri, kendine ait çok sayıda satış ve servis şirketleri ve ayrıca birbirine sıkı sıkıya bağlı bayi ağı birinci sınıf ürünler ile en son teknolojilerin dünya çapında tüm pazarlarda kullanılmasını sağlamaktadır. Şirketler grubunun tamamının bugünkü sloganı “Müşterilerimizin yanındayız”dır.  Sektörün yenilik lideri 2017 yılından beri John Deere grubunun güçlü bir parçasıdır.

Yol yapımında yeni bir çağın başlaması – Wirtgen soğuk kazıma yöntemi

Wirtgen 70’li yılların başında ilk defa geniş asfalt yüzeylerin kaldırılmasına imkan veren sıcak kazıma yeni bir yöntem olarak geliştirmiştir. Bunu 1979 yılında sonraki kilometre taşı olarak Wirtgen soğuk kazıma makinesini geliştirerek yol yapımında yeni bir devrim yapması izlemiştir. İlk soğuk kazıma makinesi hidrolik kazıma tambur tahrikli ve arkadan yüklemeli bir makineydi. SF 3800 C alt temeli önemli miktarda ısıtmak zorunda kalmadan farklı kazıma derinliklerindeki beton, asfalt ve çakılı kaldırabiliyordu. Bu sadece kazıma derinliğini artırmakla ve makinenin daha hızlı çalışmasına imkan vermekle kalmayıp enerji tasarrufu da sağlamıştır. Şirket zamanla soğuk kazıma makinesi teknolojisindeki bilgi birikimini her zaman yeni standartlar belirlemek için kullanmaya devam etmiştir.

Soğuk kazıma makineleri çağı 1979 yılında, Frankfurt – Köln arasındaki A3 üzerinde Wirtgen SF 3800 C’nin ilk defa kullanılmasıyla başladı.

 

F serisi büyük kazıyıcılar – günümüzde soğuk kazıma

Soğuk kazıma teknolojisindeki güncel kilometre taşı, F serisi olarak adlandırılan büyük kazıyıcılardır. Bu yüksek performanslı makinelerle Wirtgen verimlilik ve kaynak korumasının yanı sıra kazıma şantiyelerinin dijital dokümantasyonu ve değerlendirmesi konusunda yeni standartlar belirlemektedir. Wirtgen bununla tıpkı 70’li yıllarda devrim niteliğindeki sıcak kazımadan soğuk kazımaya geçiş yapıldığında olduğu gibi yol yapımında bir kez daha devrim niteliğinde büyük bir adım atmıştır.

 

Kazıma Asistanı: Düşük tüketim, daha fazla güç, daha iyi kalite

Wirtgen, yeni F serisinde, kendi başına operatörün performans ve kalite gereksinimlerini ideal olarak uygulamaya koyabilen ilk akıllı makine konseptini gerçekleştirdi. Kazıma asistanı, otomatik modda kazıma performansı ile işletme maliyetleri arasında daima en uygun dengeyi kurar ve değişen koşullara akıllı ve dinamik bir şekilde tepki verir. Böylece yakıt, su, kazıma ucu tüketimini ve ayrıca karbon ve gürültü emisyonlarını belirgin bir şekilde düşürülür.

 

Kazıma asistanlı “Mill Assist” F serisi, geleceğin sorularına verilen yol gösterici cevaptır, çünkü sürdürülebilirlik ve çevre koruma konuları yapı ihalelerinin giderek daha önemli bir parçası haline gelmiştir.

 

WPT (Wirtgen Performance Tracker (Wirtgen Performans İzleyici)) ile makine veriminin artırılması

Kazıma şantiyelerinin dijital dokümantasyonu ve değerlendirmesi de bir yeniliktir. Bu, ancak yüzey kazıma performansını, kazıma hacmini ve ayrıca tüm tüketim verilerini kesin olarak ölçen Wirtgen Performance Tracker’ın geliştirilmesiyle mümkün oldu. Bu parametreler operatör mahallinde gerçek zamanlı olarak kazıyıcı operatörüne gösterilir. Kazıma işlerinin tamamlanmasından hemen sonra otomatik olarak oluşturulan bir rapor belgelenir ve e-posta ile makine işletmecisine gönderilir. Verimlilik değerlendirmesi, işletmeci için, makineyi nasıl daha verimli bir şekilde kullanabileceği ve bir sonraki kullanımda, örneğin dizel tüketimini ve kazma ucu aşınmasını nasıl daha da azaltabileceği bakımından önemli bir yardımdır.

 Uzman ve devrim yaratanWirtgen kilit teknolojileri

Soğuk kazıyıcı makinelerin zemini hassas ve verimli bir şekilde kaldırabilmesi için her şeyden önce tambur, uç tutucu ve kazıma ucunun hep birlikte mükemmel bir işbirliği içinde olması esastır. Windhagen’li firmanın uzmanlığı budur ve kendi kesme teknolojisi kilit teknolojilerden biridir. Wirtgen pazar lideri olarak bu kesme teknolojisi bileşenlerini sürekli olarak geliştirmektedir. Bunu yaparken özellikle müşterilerin pratik deneyim ve geri bildirimlerini sürece dahil etmektedir. Şirketin kendisinin geliştirdiği, mükemmel uyumlu, yüksek performanslı kesme sistemleri, Wirtgen soğuk kazıma makinelerinin yüksek üretkenliğine olağanüstü katkıda bulunur.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL