Güncel Haberler

Volvo İş Makinaları Hedef Büyüttü, LS Electric’le Ortaklık Kurdu

Volvo İş Makinaları, Güney Kore’deki Changwon Tesisi’ne güneş panelleri kurmak hedefiyle kolları sıvadı, LS Electric ile ortaklık kurdu. Volvo CE yetkilileri, 2024’ten 2043’e kadar 20 yıllık süre için yeşil elektrik..

Volvo İş Makinaları Hedef Büyüttü, LS Electric’le Ortaklık Kurdu

Volvo İş Makinaları, Güney Kore’deki Changwon Tesisi’ne güneş panelleri kurmak hedefiyle kolları sıvadı, LS Electric ile ortaklık kurdu.

Volvo CE yetkilileri, 2024’ten 2043’e kadar 20 yıllık süre için yeşil elektrik satın almayı taahhüt etti. Tesisin yılda yaklaşık 55 GWh yenilenebilir enerji sağlaması bekleniyor. Bu, Kore’deki Volvo CE’nin yılda yaklaşık 21.000 ton CO2 emisyonunu azaltmasını sağlayacak.

Tesisin 2026’ya kadar %100 yenilenebilir enerji ile çalışması hedefleniyor. Changwon tesisi, ayrıca dünya devinin en büyük ekskavatör üretim sahası.

Volvo CE Kore Ekskavatör Stratejisi Başkanı ve Genel Müdürü Andrew Knight projeye dâir konuştu: “Sürdürülebilir büyümeye, büyümeyi hızlandırmaya yardımcı olmak için öncü ortaklıklar kurmaya kendimizi adadık. Bu anlaşma ile Volvo CE, Changwon fabrikasında bütün elektrik tüketimini yenilenebilir enerjiye geçirmeyi hedefliyor. Bu kapsayıcı yaklaşımla, sektörümüzün karbon nötr geleceğe doğru dönüşümüne öncülük ediyoruz.”

Volvo Trucks Kore, Güney Kore’deki Dongtan, Gimhae ve Incheon ofislerine tedarik sağlamak üzere güneş enerjisi tedariki için LS Electric ile kendi ortaklığını da duyurdu.

Volvo Construction Equipment has teamed up its sleeves to install solar panels at its Changwon Plant in South Korea and has partnered with LS Electric.

Volvo CE officials have committed to buying green electricity for a 20-year period from 2024 to 2043. The plant is expected to provide around 55 GWh of renewable energy per year. This will enable Volvo CE in Korea to reduce CO2 emissions by around 21,000 tonnes per year.

The plant is targeted to run on 100% renewable energy by 2026.

Andrew Knight, President and General Manager, Excavator Strategy, Volvo CE Korea, said: “We are committed to building pioneering partnerships to help drive sustainable growth, accelerate growth. With this agreement, Volvo CE aims to switch all electricity consumption at its Changwon plant to renewable energy. With this inclusive approach, we are leading the transformation of our industry towards a carbon-neutral future.”

Volvo Trucks Korea has also announced its own partnership with LS Electric for the supply of solar power to supply its Dongtan, Gimhae and Incheon offices in South Korea.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL