Güncel

Van’da Yol Yapım Çalışmaları

Van Büyükşehir Belediyesi, Fen İşleri Daire Başkanlığı’nca Bahçesaray ilçesine bağlı 3.7 kilometre uzunluğundaki Ünlüce Mahallesi, 4.2 kilometre uzunluğundaki Çatbayır Mahallesi ve 850 metre uzunluğundaki eski ismiyle Doğanyayla, yeni ismiyle Arvas..

Van’da Yol Yapım Çalışmaları

Van Büyükşehir Belediyesi, Fen İşleri Daire Başkanlığı’nca Bahçesaray ilçesine bağlı 3.7 kilometre uzunluğundaki Ünlüce Mahallesi, 4.2 kilometre uzunluğundaki Çatbayır Mahallesi ve 850 metre uzunluğundaki eski ismiyle Doğanyayla, yeni ismiyle Arvas Mahallesi’nin yolları asfaltlandı. Asfalt çalışmalarının tamamlanmasıyla Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından yeni yolların çizgileri çekildi.

Özellikle kış mevsiminde mahallelerine ulaşım açısından çok zorluk çektiklerini ifade eden Arvas Mahalle Muhtarı Hidayet Arvas, çalışmalardan ötürü Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Arvas, “Muhammed Kutup, Seyit Fehim Arvasi ve Abdulhekim Arvasi gibi âlimlerin yetiştiği ve türbelerinin yer aldığı mahallemiz yılın her döneminde yerli, yabancı misafirlerini ağırlıyor. Mahallemizde 752 yıllık camimiz yer alıyor. Bu yüzden gelen misafirlerimiz ulaşım yönünden sıkıntı çekiyordu. Çok şükür yolumuz şimdi asfaltlandı. Yol çizgileri ile modern görünüme kavuştu. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.”  dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL