Genel Güncel

TürkTraktör’de Yerli Kabin Atağı

TürkTraktör, Erenler fabrikasında yurt dışından tedarik ettiği TR6 serisi kabinlerin üretimine başladı. TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, 20 ay süren aşamasının ardından üretim hattında yerli kabinlerin yer almasından dolayı büyük..

TürkTraktör’de Yerli Kabin Atağı

TürkTraktör, Erenler fabrikasında yurt dışından tedarik ettiği TR6 serisi kabinlerin üretimine başladı.

TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, 20 ay süren aşamasının ardından üretim hattında yerli kabinlerin yer almasından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

Özüner, “Bundan böyle yerli pazara yönelik ürettiğimiz, ‘yerli dev’ olarak nitelendirilen tüm TR6 serisi ürünlerimizde Erenler fabrikamızda üretilmiş kabinler yer alacak. Mevcut durumda, Ankara fabrikamızda motor, ön aks ve şanzıman üretimlerini gerçekleştiriyorduk. Şimdi de önemli komponentlerimizden kabin ile bir ilke daha imza atıyoruz.” şeklinde konuştu.

TürkTraktör’ün üretimine başladığı TR6 serisi kabinleri, doğal navigasyon ve zemine entegre şarj pedleri (fırsat şarjı) ile fark oluşturuyor. Şarj istasyonuna ihtiyaç duyulmadan esnek şekilde üretim yapabilen, sektöründe kurulmuş ilk AGV’li (Automated Guided Vehicle-Otomatik Yönlendirmeli Araç) üretim hattı böylece devreye alındı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL