Güncel Haberler

Türkiye’nin ve Avrupa’nın En Uzun Çift Tüplü Karayolu Tüneli Zigana Tüneli Açıldı

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en uzun çift tüplü karayolu tüneli Zigana Tüneli, 3 Mayıs Çarşamba günü açıldı.   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bakanlar, Karayolları Genel..

Türkiye’nin ve Avrupa’nın En Uzun Çift Tüplü Karayolu Tüneli Zigana Tüneli Açıldı

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en uzun çift tüplü karayolu tüneli Zigana Tüneli, 3 Mayıs Çarşamba günü açıldı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bakanlar, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, yüklenici firma temsilcileri, vatandaşların katılımıyla hizmete giren Zigana Tüneli, Karadeniz’i Doğu ve Güney Doğu Anadolu’ya bağlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tünelin tasarımı, projesi, inşası tamamen kendi mühendislerimize aittir. Zigana Dağı’nı geçilmez olmaktan çıkaran bu tünel bölgemizin her alandaki kalkınmasının sembollerinden biri olacaktır.” vurgusunda bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Zigana Tüneli’ni 14,5 kilometre uzunluğunda çift tüplü olarak inşa ettik. Ayrıca 17 kilometre uzunluğunda Maçka Yolu’nu da bölünmüş yol olarak inşa ettik. Bu proje Dünya’yı Türkiye’ye bağlayan vizyonumuzun ve çalışmalarımızın en önemli aşamalarından birisidir.” dedi.​

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL