Güncel

Turgutlu Belediyesi’nin Yol Çalışmaları Sürüyor

Turgutlu Belediyesi merkez ve kırsal mahallelerde gerçekleştirdiği asfalt serim, yol yenileme, parke taşı döşeme, tamirat çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor. Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ova yollarında başlattığı..

Turgutlu Belediyesi’nin Yol Çalışmaları Sürüyor

Turgutlu Belediyesi merkez ve kırsal mahallelerde gerçekleştirdiği asfalt serim, yol yenileme, parke taşı döşeme, tamirat çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor.

Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ova yollarında başlattığı asfalt mesaisini hız kesmeden sürdürüyor. Yoğun tempoda faaliyetlerini sürdüren ekipler Kısmalı Kanal Üstü ile Bey Yolu arasında bulunan ova yoluna 9000 m2’lik asfalt serim çalışmalarını tamamladı. İki yol arasında bağlantıyı sağlamasının yanı sıra bölgedeki çiftçilerin yoğun olarak kullandığı bu yolda başlatılan asfalt çalışması vatandaşlardan tam not aldı.

Parke taşı döşeme ve tamirat çalışmalarını titizlikle sürdüren ekipler, bu çalışmalar kapsamında Altay Mahallesi Dumlupınar Sokakta 2500 m2’lik parke ve bordür taşı döşeme çalışmalarını gerçekleştirdi. Ekipler ayrıca Çepnibektaş Mahallesine 500 m2’lik parke taşı döşeme, Dalbahçe Mahallesi’nde ise parke taşı tamirat çalışmalarını gerçekleştiriyor. Ergenekon Mahallesi Osman Sümer Sokak’ta yol kaldırma ve yenileme çalışmalarına başlandı. Söz konusu çalışmaların tamamlanmasının ardından parke ve bordür taşı döşemesi yapılarak yollar modern, güvenli görünümüne kavuşmuş olacak.

Kent genelinde çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyleyen Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan “Kentimizin çeşitli noktalarında devam eden asfalt serim ve yama çalışmaları belirlediğimiz program çerçevesinde devam ediyor. Vatandaşlarımızın en çok muzdarip olduğu ova yollarımızda asfalt çalışması yaparak çiftçilerimizi ve hemşehrilerimizi büyük bir ölçüde rahatlattık. Ergenekon Mahallemiz Osman Sümer Sokakta ise yol kaldırma çalışmalarına başladık. Ekiplerimiz yoğun bir şekilde mesai mefhumu gözetmeksizin her zaman görevlerinin başındalar. Turgutlu’nun modern ve yaşanılabilir bir kent haline gelmesi için gece gündüz demeden çalışıyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL