Genel Yaşam

Emekçi Asfalt Ekibine Minnettarız

Düzgün, pürüzsüz, homojen bir asfalt yüzey üretmek, ‘çay içmek’ kadar kolay ve basit bir iş değil. Günlük hayatta üzerinden geçip gittiğiniz yollarda karşılaştığınız görüntülerde, yenileme çalışmalarında neredeyse isyan ettiğiniz, işlerinizin..

Emekçi Asfalt Ekibine Minnettarız

Düzgün, pürüzsüz, homojen bir asfalt yüzey üretmek, ‘çay içmek’ kadar kolay ve basit bir iş değil. Günlük hayatta üzerinden geçip gittiğiniz yollarda karşılaştığınız görüntülerde, yenileme çalışmalarında neredeyse isyan
ettiğiniz, işlerinizin aksamasından dolayı şanssız bir gün olarak yorumladığınız durumları zaman zaman yaşadığınız oluyordur.

Bilmenizi isteriz ki; asfalt yapım çalışmaları göz açıp kapayıncaya kadar tamamlanabilen işler değildir.

Çalışma koşullarımızı bir hayal edin; yazın kavurucu sıcağında bunalıp dışarı bile çıkmak istemediğiniz havalarda, klimasız araçlara binemediğiniz yaz aylarında, sıcaktan dokunulamayacak iş makineleriyle yol çalışmalarında
çalışan emekçi operatörlerimiz sahadalar; 160 derecenin üstündeki asfalt sıcağında işin en kısa sürede, istenilen kalitede ve sorunsuz tamamlanmasında büyük emek sarf ediyorlar.

Tabii ki bu iş burada bitmiyor; asfalt dökümünden sonra, sıcak asfaltı sererken çıkan zehirli gazla maske takarak uğraşıyorlar ve fizyolojilerinin durumdan etkilenmemesi için bol bol ayran ve yoğurt tüketmeleri gerekiyor.

Asfalt yenileme işi bir takım çalışmasıdır; işin başından sonuna kadar özveri ve emek, öncesinde hazırlanan iyi bir organizasyondan geçmektedir.

Emek veren bütün arkadaşlarımıza; bizlerin güvenle evlerimize ulaşmamızda verdiğiniz emek için, sessiz ve düzgün asfalt yollarla sürücülerin yorgunluğunu, stresini azalttığınız için, gece gündüz demeden bu zorlukları yaşarken verdiğiniz özveri için hepinize minnettarlığımızı bildiririz.

Sahada büyük emekle, gayretle çalışan ekip arkadaşlarımıza iş güvenliği hususunda aşağıda belirtilen sıcak asfalta duyarlı iş elbiselerini temin etmelerini, hepimizin sadece bir canımızın olduğunu hatırlatmayı bir görev biliyorum.

1) Cilt ile temasından kaçınınız, koruyucu kıyafet giyiniz.

2) Ense uzantısına ve yüz siperine sahip koruyucu kask kullanınız.

3) Bilekleri örten, ısıya dayanıklı eldivenler tercih ediniz.

4) Koruyucu ayakkabılar tercih ediniz.

5) Bacakları örten tulumlar giyiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL