Güncel

Tarsus Belediyesi 38 yıllık Yol Hasretine Son Veriyor

Tarsus Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Günyurdu Mahallesi’nde yol çalışması başlatıldı. Dezavantajlı mahallelere öncelik verilerek yapılan planlama doğrultusunda başlatılan çalışmalar hız kazanırken 38 yıldır ihmal edilen yollar tesviye,..

Tarsus Belediyesi 38 yıllık Yol Hasretine Son Veriyor

Tarsus Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Günyurdu Mahallesi’nde yol çalışması başlatıldı. Dezavantajlı mahallelere öncelik verilerek yapılan planlama doğrultusunda başlatılan çalışmalar hız kazanırken 38 yıldır ihmal edilen yollar tesviye, zemin sıkılaştırma çalışmalarının ardından yeniden düzenlenip ilk kez asfaltlamaya hazır hale getirildi. Halkın çamursuz ve düzgün yollara kavuşması için sürdürülen sathi çalışmalarda sona gelinirken mahalle sakinleri sevinçlerini kameralara el sallayarak gözler önüne serdi.

38 yıl önce doğudan gelen işçi ailelerin buraya yerleşimiyle oluşan yaklaşık 5 bin nüfusa sahip Günyurdu Mahallesi’nin kurulduğu günden bugüne doğru dürüst hizmet görmediğini ifade eden Muhtar Seydi Kanar;” 1983 yılında doğudan gelen işçi kardeşlerimiz verimli Çukurova’dan ekmeğini kazanıp zamanla buralara yerleşmeye başladılar. Haliyle mahallemiz o yıllarda göçle gelen nüfusla kurulmuş bir mahalledir ve Tarsus’un Adana sınırındaki son mahallesidir. Mahallemizin merkezden uzak oluşu, ötekileştirilmesi gibi sebeplerden dolayı kurulduğu günden bugüne, doğru dürüst bir hizmet gelmedi. Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan, gözlemlediğim kadarıyla her zaman ötekilerin sesi olmuş ve adaleti sağlamış bir kişilik olarak başa geldiği günden bu yana her zaman ihmal edilmiş yerlere önceliğini vermiştir. Bizim de 38 yıldır mahallemizde çektiğimiz bu yol hasretine son vermek için başlattığı çalışmalardan dolayı kendisine mahallem adına çok teşekkür ederim” dedi.

Halka hizmet ederken hizmette eşitlik ilkesiyle çalışmalarını yürüttüklerini ifade eden Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; “Bizler halka, hizmete yönelik çalışmalarımızı yürütürken öncelikli olarak eşitliği savunuruz. Yani şehrin en ücra köşesindeki vatandaşın hakkıyla şehrin merkezinde yaşayan vatandaşın eşit hizmet hakkına sahip olduğunu savunuruz ve çalışmalarımızı ona göre yaparız. Bu doğrultuda planlama yaparken önceliğimizi ihmal edilmiş ve hiç hizmet götürülmemiş yerlere veririz. Bizim hizmet ve yönetim anlayışımızda kimlik siyaseti veya particilik yoktur bizler tüm Tarsus’un temsilcisi ve hizmetkârıyız. Bu doğrultuda herkese eşit hizmet için elimizden gelenin en iyisini yapmak için gecemizi gündüzümüze katıp el birliğiyle çalışıyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL