Genel

Paşa Sokak´a 400 Ton Asfalt Serimi

Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kent içi ulaşım kalitesini arttırmak amacıyla caddeleri, sokakları yenileyerek asfalt serim çalışmalarını sürdürüyor. TESKİ ekiplerinin altyapı çalışmalarını tamamlamasının ardından Çorlu Belediyesi Fen İşleri ekipleri..

Paşa Sokak´a 400 Ton Asfalt Serimi

Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kent içi ulaşım kalitesini arttırmak amacıyla caddeleri, sokakları yenileyerek asfalt serim çalışmalarını sürdürüyor.

TESKİ ekiplerinin altyapı çalışmalarını tamamlamasının ardından Çorlu Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından Alipaşa Mahallesi Paşa Sokak’ta 1800 m² yani 400 ton asfalt çalışması gerçekleştirildi. Asfalt serimi öncesinde ekipler tarafından sokaktaki alt temel ve temel çalışmaları yapıldı. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından ilk aşama olan bitümlü sıcak karışım binder asfalt serimi yapıldı.

Çorlu Belediyesi Asfalt Üretim Tesisi’nde ilk defa imal edilen bitümlü sıcak karışım binder uygulamasına ek olarak asfaltın zamanla deformasyona uğramasını önleyici DOP kimyasal katkı malzemesi de kullanıldı. Paşa Sokak’ta gerçekleştirilen çalışmanın sonraki aşaması, bitümlü sıcak karışımın son katı olan aşınma asfalt serimi de kısa süre içerisinde ekipler tarafından tamamlanacak. Aşınma asfalt serimi uygulamasının üretimi de yine Çorlu Belediyesi Asfalt Üretim Tesisi’nde Fen İşleri ekipleri tarafından yapılacak.

Fen İşleri ekipleri eş zamanlı olarak kentteki muhtelif noktalarda deformasyona uğrayan yollarda bakım, onarım ve yenileme çalışması yaparken bir yandan da asfalt serim, kilit taşı, kaldırım çalışmalarını sürdürüyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL