Güncel Haberler

OSTİM OSB’de İŞİM-AFAD İşbirliğiyle Ürün Yerlileştirme Programı Gerçekleştirildi

İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi İŞİM ile T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD iş birliğiyle hazırlanan Ürün Yerlileştirme Programı, OSTİM OSB’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Ankara Sanayi..

OSTİM OSB’de İŞİM-AFAD İşbirliğiyle Ürün Yerlileştirme Programı Gerçekleştirildi

İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi İŞİM ile T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD iş birliğiyle hazırlanan Ürün Yerlileştirme Programı, OSTİM OSB’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç, AFAD’ın afet öncesi ve sonrasında görevlerini etkin şekilde yerine getirmesi için ihtiyaç duyduğu temel malzemelerin, ekipmanların tedarikinde Türk iş dünyası ile yakın iş birliği hâlinde kalınmasının kritik öneme sahip olduğunu söyledi. İŞİM’in ağırlıklı olarak iş ve inşaat makineleri sektöründe ülkenin önemli merkezlerinden OSTİM’de ve başkentte yer aldığının altını çizen ASO Başkanı, sayıları her geçen gün artan üyeleriyle İŞİM’in ülkenin sektörel anlamda ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir potansiyel arz ettiğini dile getirdi.

OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSB’lerin belediyeler gibi organize bir topluluk olduğuna dikkat çekti. Aydın, “Düğmeye bastığımızda hemen harekete geçebilecek, ne yapacağını, nasıl yapacağını bilen şuurlu bir ekip oluşturmak istiyoruz. Türkiye’de 367 OSB var, bunları sisteme dahil ettiğinizde herhangi bir bölgede olacak deprem için ciddi potansiyel oluşur.” dedi.

İŞİM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayşe Saraçoğlu, insanımızı depreme uygun inşa edilmemiş yapıların öldürdüğünü kaydetti. Konunun kendilerini ilgilendiren tarafının; OSTİM’in ve OSTİM Teknik Üniversitesi’nin katkılarıyla teknik çözüm sağlayacak projeler üretmek olduğunu belirten Saraçoğlu, “Arama kurtarma çalışmalarını hızlandıracak teknik çözümler ile buna ilişkin hızlı koordinasyon gündemimizde ilk sırada yer almaktadır. İkinci aşamada kendini hiç unutturmayan deprem gerçeğiyle bir araya yaşayabileceğimiz yeni yapı stoğu teknik ihtiyaçlarının kalite ve miktar olarak karşılanabilmesi amaçlanmaktadır.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL