Genel

Ordu’da Hedef: 1000 km Asfalt

İki yılda yaklaşık 900 km asfalt ve beton yol çalışması gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, yapılan çalışmalarla ilçelerin kaderini değiştiriyor. Türkiye’nin en zorlu coğrafyasına sahip ilerden bir tanesi olan Ordu’da, kırsal kesimdeki..

Ordu’da Hedef: 1000 km Asfalt
Ekipler yeni sezona hazır.

İki yılda yaklaşık 900 km asfalt ve beton yol çalışması gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, yapılan çalışmalarla ilçelerin kaderini değiştiriyor.

Türkiye’nin en zorlu coğrafyasına sahip ilerden bir tanesi olan Ordu’da, kırsal kesimdeki mahallelere ulaşımı sağlayan güzergâhlarda özverili bir çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi ekipleri, altyapısı tamamlanan yolları, asfalt yol konforuna kavuşturuyor. Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde bulundurduğu asfalt plent tesisi ve emülsiyon asfalt çalışmalarında kullanan iş makinaları ile bu çalışmaların hızını iki katına çıkıyor.

Bu kapsamda Perşembe ilçesinde çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi, Şenyurt ve Tepeköy Mahallelerini birbirine bağlayan grup yolunda emülsiyon asfalt çalışması gerçekleştirdi. Anaç, Ortatepe, Soğukpınar, Ekinciler, Kırlı ve İmeçli Mahallelerine de ulaşım sağlayan 5 km’lik güzergâh, yapılan asfalt çalışması ile birlikte vatandaştan tam not aldı.

Perşembe ilçesinde hayata geçirilen asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, asfalt seferberliğinin 19 ilçede aralıksız devam ettiğini söyledi. Asfalt çalışmalarında, asfalt plent tesisi ve araç parkına kazandırılan iş makinaları ile hızın arttığını ve 2021 yılı için 1000 km’lik hedef belirlediklerini ifade eden Genel Sekreter Alp, “Asfalt plent tesisi ile birlikte 19 ilçemizde ulaşım alanındaki çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. 2021 yılı için hedeflediğimiz 1000 km’lik yol için büyük bir hızla çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak Ordu’da rahat ve konforlu ulaşımda eksikliklerimizi gidermeye özen gösteriyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile bu çalışmalar için tüm ekiplerimizle gece gündüz demeden özverili bir çalışma yürütüyoruz. Belediye bünyesine kattığımız 95 adet iş makinası ile birlikte aldığımız kombi asfalt makinası asfalt ve malzeme serme işlemini aynı anda yaparak hız kazanmamızı sağlıyor. Yaptığımız bu çalışmalarla diğer ilçelerimizde olduğu gibi Perşembe ilçemizi ve mahallelerini mutlu ediyoruz. Perşembe’mize hayırlı olsun” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL