Güncel

Malatya’da Yol İşaretleme Çalışması

Malatya Büyükşehir Belediyesi şehir genelinde trafik güvenliğini arttıran, araçların düzenli bir şekilde ulaşımlarını kolaylaştıran yol çizgi, figür ve levhalama çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda asfaltlama çalışmalarının tamamlanmasının ardından 45 bin..

Malatya’da Yol İşaretleme Çalışması

Malatya Büyükşehir Belediyesi şehir genelinde trafik güvenliğini arttıran, araçların düzenli bir şekilde ulaşımlarını kolaylaştıran yol çizgi, figür ve levhalama çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda asfaltlama çalışmalarının tamamlanmasının ardından 45 bin metre yol çizgi çalışması ile 326 adet levhalama çalışması gerçekleştirildi.

Çalışmalar kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından; Arguvan İlçesi Tepebağ – Bahçelievler ve Yeni Mahalle Yolunda 40 km yol çizgi çalışması, 16 adet figür çalışması, Tarlacık, Çiftlik ve İsaköy grup yollarında toplam 20 km yol güzergâhı üzerinde 326 adet levhalandırma çalışması gerçekleştirildi.

Ayrıca Orduzu mahallesi Kaldırım yolu üzerinde 5 km yol çizgi çalışması, 6 adet figür ve 2,5 km yol güzergâhı üzerinde trafik işaretleme çalışması ekipler tarafından yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi yetki alanı içerisinde bulunan yollarda ikaz, uyarı levhaları, yaya geçidi, refüj, yol çizgi çalışmalarının yanı sıra bakım ve onarım çalışmaları da Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılıyor.

Yapılan çalışmalarla muhtemel kazaların önüne geçmeyi hedefleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi ilçelerde devam eden grup yolları ile yeni açılan yollarda da yatay ve düşey işaretleme çalışmalarına devam ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL