Güncel

Kocaeli Büyükşehir, Araç Yoğunluğuna Çözüm Üretiyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi her geçen gün artan araç yoğunluğuna çözüm üretmek için Başiskele Başyiğit ile Kanal Yolu Caddeleri’ni birbirine bağlayacak yeni yol yapımı çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Başyiğit Caddesi..

Kocaeli Büyükşehir, Araç Yoğunluğuna Çözüm Üretiyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi her geçen gün artan araç yoğunluğuna çözüm üretmek için Başiskele Başyiğit ile Kanal Yolu Caddeleri’ni birbirine bağlayacak yeni yol yapımı çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Başyiğit Caddesi ve Kanal Yolu Caddesi’ni birleştirecek betonarme köprünün ayak imalatları tamamlandı. Köprü kiriş montajına önümüzdeki günlerde başlanacak. 45 adet fore kazığın çakıldığı betonarme köprünün bağlantı sağladığı Kanal Yolu Caddesi’nde binder asfalt serimi yapıldı. Başyiğit Caddesi’nde ise pilent miks temel serimi yapıldı. Başyiğit Caddesi’nde binder asfalt serimine başlanacak. Köprünün tamamlanması sonrası her iki caddede, köprüde son kat aşınma asfaltı serimi yapılarak köprü ve yeni yol hizmete açılacak.

245 metre uzunluğunda Kiraz Deresi ıslah çalışmaları kapsamında taş duvar ve taş pere imalatları sürüyor. Proje kapsamında, 20 bin 900 metreküp kazı, 7 bin 500 metreküpte dolgu çalışması yapılacak.

Kiraz deresi üzerine yapılacak betonarme köprü, dere ıslah çalışmaları ve asfaltlama çalışmaları sonrası hizmete sunulacak. Başyiğit ile Kanal Yolu caddelerini birleştirecek yeni yol ile her iki cadde arasında ulaşım daha kolaylaşacak. Başiskele’ye yeni bir cadde kazandıracak proje kapsamında 696 metre uzunluğunda yeni yola yapılacak betonarme köprü ile Başyiğit ve Kanal Yolu caddeleri birleşecek.

Kiraz Deresi üzerinde dere ıslahı çalışmaları kapsamında 2 bin 155 metrekare harçlı pere, taş duvar, betonarme dere tabanı imalatları yapılıyor. 3 bin 490 ton Pilent Miks Temel, 2 bin 425 ton da binder ve aşınma asfalt serimi yapılacak yeni yol, Başiskele Kanal Yolu Caddesi İle Başyiğit Caddesi arasında ulaşımı kolaylaştıracak alternatif bir güzergâh olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL