Genel Güncel

Karsan, Hidrojen Çağını Başlattı

Türkiye’nin yerli üreticisi Karsan, elektrikli ve otonom ürün ailesine hidrojen yakıtlı e-ATA HYDROGEN’i ekledi. Yepyeni modelini 19 Eylül’de IAA Transportation Fuarı’nda dünyanın beğenisine sunan Karsan, hidrojen çağını başlattı. 400’den fazla..

Karsan, Hidrojen Çağını Başlattı

Türkiye’nin yerli üreticisi Karsan, elektrikli ve otonom ürün ailesine hidrojen yakıtlı e-ATA HYDROGEN’i ekledi. Yepyeni modelini 19 Eylül’de IAA Transportation Fuarı’nda dünyanın beğenisine sunan Karsan, hidrojen çağını başlattı.

400’den fazla elektrikli aracıyla başta Fransa, Romanya, Portekiz, Almanya olmak üzere Avrupa’nın dört bir yanında boy gösteren Karsan, yakın gelecekte hem Avrupa hem de Kuzey Amerika pazarlarında daha da büyümeyi hedefliyor.

Araştırmalar Avrupa şehir içi otobüs pazarının yüzde 2‘sinin hidrojen teknolojisine sahip olduğunu gösteriyor. 2030 yılında hidrojenli araçların, pazarın %15’ine hâkim olması bekleniyor. Karsan ise planlarını şimdiden oluşturmuş vaziyette. Pazar payını arttırması beklenen şirket, geleceğe emin adımlara yürüyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL