Güncel

Karayolları Genel Müdürü Uraloğlu: “Yollarımızın Kalite Çıtası Hep Yükseliyor.”

Ankara Sheraton Oteli’nde düzenlenen 8. Ulusal Asfalt Sempozyumu ve Sergisi’nde Asfalt Türkiye TV’ye konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan sonra Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu Asfalt Türkiye TV mikrofonuna..

Karayolları Genel Müdürü Uraloğlu: “Yollarımızın Kalite Çıtası Hep Yükseliyor.”

Ankara Sheraton Oteli’nde düzenlenen 8. Ulusal Asfalt Sempozyumu ve Sergisi’nde Asfalt Türkiye TV’ye konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan sonra Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu Asfalt Türkiye TV mikrofonuna samimi açıklamalarda bulundu.

“32 yıldır bu kurumda, birbirinden önemli projelere imza attık. Gizli kahramanlarımız sayesinde hayalleri gerçeğe dönüştürdük. Yollarımızın çehresi değişti.” diyen Uraloğlu, Türkiye yol standardında her sene artan kalite çıtasına dikkat çekti.

Orta vadeli planlarda dijital çağın gereklerine uygun, yeni nesil ve sürdürülebilir ulaşımın yollara entegre edilmesi, bölünmüş yol uzunluğunun 30 bin kilometrenin üzerine çıkarılması, otonom araçlara ilişkin yasal altyapının oluşturulması gibi adımların atılmasıyla Türkiye’nin stratejik öneminin paha biçilmez şekilde artacağını vurgulayan Uraloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Akıllı ulaşım sistemlerinin yollarımıza uygulanması kapsamında öncelikle 15 bin kilometrelik kara yolu ağına fiber kablo tesis edilmesi hedefleniyor. Bugüne kadar 1500 kilometrelik fiber kablo tesis edildi. Pilot bölge olarak belirlenen Antalya’da ve Hasdal-İstanbul Havalimanı güzergâhında akıllı ulaşım sistemlerinin kurulumu planlanmakta. Hedeflerimiz doğrultusunda bütün arkadaşlarımız azimle çalışıyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL