Güncel

Kağızman Yolunda Yol Yapım Çalışmaları Sürüyor

Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü’nce Kars Kağızman karayolunda yol yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor. Yaklaşık 144 Milyon TL toplam proje bedeliyle dikkat çeken Kars Kağızman karayolunda viyadüklerin yapımı tamamlanırken, karayolunda yol..

Kağızman Yolunda Yol Yapım Çalışmaları Sürüyor

Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü’nce Kars Kağızman karayolunda yol yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor.
Yaklaşık 144 Milyon TL toplam proje bedeliyle dikkat çeken Kars Kağızman karayolunda viyadüklerin yapımı tamamlanırken, karayolunda yol genişletme ve sıcak asfalt çalışmaları yürütülüyor.

Kars Kağızman yolunda yürütülen yol çalışmaları sürücülerin yüzünü güldürüyor. Özellikle virajlı ve sorunlu yolun ortadan kalkacağını ifade eden sürücüler, Kars Kağızman yolunun yapımında emeği geçenlere teşekkür ettiler.
Kars Kağızman karayolu arasında virajlı ve bozuk olan yolun yaklaşık 37,5 kilometrelik yol yapım çalışmasının bir kısmı tamamlanarak trafiğe açıldı.

1A sınıfında Bitümlü Sıcak Karışımlı (BSK) olarak yapılan yol tamamlandığında Kars Kağızman yolu toplamda 3,7 kilometre daha kısalacak. 144 milyon lira ile yapımı devam eden yol virajsız ve konforlu olarak vatandaşlara hizmet verecek. Kars Kağızman karayolunda yapılan viyadük ise sürücüleri heyacanlandırdı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL