Güncel

İzmit’e 15 bin ton asfalt!

Kocaeli genelindeki yolların bakım, onarım ve yenileme çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezlerinin yanı sıra köy yollarının da konforlu ve güvenli olması için çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri..

İzmit’e 15 bin ton asfalt!

Kocaeli genelindeki yolların bakım, onarım ve yenileme çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezlerinin yanı sıra köy yollarının da konforlu ve güvenli olması için çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri, köy yollarında ve ilçe merkezlerinde caddelerde, bulvarlarda üstyapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İzmit ilçesinde merkezle köy yollarında üstyapı çalışmaları sayesinde yol konforu ve güvenliği sağlandı.

İzmit Sapakpınar-Zeytinburnu-Gedikli köyleri arasındaki 3 kilometrelik yolda plent miks temel serimi sonrası beton yol yapıldı. Stabilize eski yol yerine Büyükşehir tarafından yapılan konforlu beton yolla Gedikli ve Akmeşe köylerinden Sapakpınar’a ulaşım daha kolay, daha kısa ve daha konforlu hâle geldi.

İzmit Gökçeören Köyü-Çeribaşı Topallar arası 5 kilometrelik yolda terasman çalışmasını tamamlayan Büyükşehir, 8 bin ton plent miks temel serimi sonrası 8 bin ton da asfalt serimi yaptı. Gökçeören Köyü-Çeribaşı Topallar arası yolda asfaltlama yaparak eski ve kötü durumdaki yolu konforlu hale getiren Büyükşehir Belediyesi, yolda asfaltlama çalışmasının yanı sıra yol kenarına yapılan V kanalla da yağmur suyu tahliyesinin yapılmasını sağladı.

İzmit ilçesinde 2021 yılında 38 bin 410 metre yol yapan Büyükşehir Belediyesi, 12 bin 816 ton asfalt serimi gerçekleştirdi. Bakım ve onarım için 3 bin ton asfalt yama kullanılan İzmit ilçesinde, 15 bin metrekare parke, 10 bin metre bordür yapıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL