Genel

İzmir Konak’ta Asfalt Mesaisi

İzmir’in Konak ilçesinde, tam kapanma sürecinde, araç ve yaya yoğunluğunun azalmasını fırsat bilen Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, sokaklardaki bakım, onarım, yenileme çalışmalarına hız verirken, 45 ayrı sokakta 110 ton asfalt..

İzmir Konak’ta Asfalt Mesaisi

İzmir’in Konak ilçesinde, tam kapanma sürecinde, araç ve yaya yoğunluğunun azalmasını fırsat bilen Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, sokaklardaki bakım, onarım, yenileme çalışmalarına hız verirken, 45 ayrı sokakta 110 ton asfalt kullandı.

15 farklı noktada da yollar ve kaldırımlar onarıldı. İlçedeki toplam 180 park ile yeşil alanlar, arsalar, yol ve kaldırım kenarlarını kapsayan 300 bin metrekare alanda ot temizleme çalışması başlatıldı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, süreci değerlendirerek “Bizde tam kapanma değil, tam çalışma var” diye konuştu.

Tam kapanmada şehrin sokaklarındaki sakinlikten yararlanmak için hummalı bir çalışma dönemine giren ekipler 1’inci Kadriye, 2’inci Kadriye, Kadifekale, Gültepe, Çimentepe, Alsancak ve Güzelyalı bölgelerinde asfalt çalışması yaptı. 15 ayrı mahallede, altyapı çalışmaları nedeniyle yer yer bozulmalar olan 45 farklı sokakta asfalt yama işleri tamamlandı. Bu çalışmalarda Konak Belediyesi’nin Asfalt Şantiye Birimi’nde ürettiği 110 ton asfalt kullanıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL