Güncel

İzmir Bornova Belediyesi Hedef Büyüttü

İlçedeki yol sorununu çözmek için asfalt üretim tesisi kuran Bornova Belediyesi, Bornova’nın yollarını hızla yeniliyor. Atatürk Mahallesi’nde süren asfalt serim çalışmalarını yerinde denetleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Öz..

İzmir Bornova Belediyesi Hedef Büyüttü

İlçedeki yol sorununu çözmek için asfalt üretim tesisi kuran Bornova Belediyesi, Bornova’nın yollarını hızla yeniliyor.

Atatürk Mahallesi’nde süren asfalt serim çalışmalarını yerinde denetleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Öz kaynaklarımızla kurduğumuz asfalt üretim tesisi sayesinde hem hız hem de maliyet konusunda oldukça avantajlı bir duruma geldik” dedi.

Bornova genelinde bozuk yol sorunu bırakmama hedefiyle çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Asfalt serim işlemi, Bornova Belediyesi’nin kaynağı kendi içinde projesiyle satın alınan araçlarla Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılıyor. Yeni ekipmanımız asfalt dökme hızımızı büyük ölçüde arttırdı. Çok yoğun bir program yaptık, ilçenin her yanına yetişmeye çalışıyoruz. İlk etapta Atatürk Mahallesi’nden başladık, burada 7 kilometrelik bir yol programımız bulunuyor. Sadece bunun için 12 bin ton asfalt kullanılacak” şeklinde konuştu.

Atatürk Mahallesi’nin ardından İnönü, Kızılay, Erzene, Kazım Dirik, Çamkule, Yeşilova, Egemenlik, Mevlana, Gürpınar, Zafer, Karacaoğlan, Gaziosmanpaşa, Gürpınar, Kemalpaşa olmak üzere 15 mahalledeki 107 sokağa 40 kilometre uzunluğunda asfalt serilecek. Genişliği 5 ile 12 metre arasında değişen yolların yapımı ve tüm mahallelerdeki lokal onarım çalışmaları için 100 bin ton asfalt kullanılması hedefleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL