Güncel Haberler

Gördes’te 8 Mahalleyi Sevindiren Yol Çalışması

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gördes ilçesinde 8 mahalleyi birbirine bağlayan 20 kilometrelik grup yolunda temel serme çalışmalarını tamamladı. Kısa süre içerisinde asfaltlanarak yenilenecek yol; yaş sebze ve meyve üretiminin yoğun olduğu..

Gördes’te 8 Mahalleyi Sevindiren Yol Çalışması

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gördes ilçesinde 8 mahalleyi birbirine bağlayan 20 kilometrelik grup yolunda temel serme çalışmalarını tamamladı. Kısa süre içerisinde asfaltlanarak yenilenecek yol; yaş sebze ve meyve üretiminin yoğun olduğu bölgedeki vatandaşları sevindirdi.

Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, MHP Gördes İlçe Başkanı Abdürrazik Yonat, Gördes Muhtarlık İşleri Müdürü Mustafa Gün ile birlikte Gördes ilçesinde yapılan temel serme çalışmalarını inceledi. İncelemeler sırasında Büyükşehir heyetine bölge muhtarları da eşlik etti.

Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, yol üzerinde yapılan incelemelerin ardından açıklamalarda bulundu. Kuruçay, “Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı teknik ekibi olarak Gördes’teki yol yapım çalışmalarını yerinde inceliyoruz. 20 kilometrelik güzergâhın tüm altyapı çalışmalarını tamamlamış bulunmaktayız. Altyapı çalışmaları kapsamında yol genişletme, viraj alma, su geçişleri, alt temel ve temel çalışmaları gerçekleştirildi. Beğel, Börez, Dutluca, Balaz, Efendili, Oğulduruk ve civar mahalleleri kapsayan 20 kilometrelik bir grup yolu üzerindeyiz. Burada muhtarlarımızı ziyaret edip yol hakkındaki görüşlerini aldık. Önümüzdeki 10 günlük süre içerisinde kaplama yapacağımızın müjdesini vermeye geldik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün selamlarını ilettik. En kısa zamanda yolun kaplamasını da bitirip, vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı amaçlıyoruz. Şimdiden hayırlı olsun, kazasız belasız kullanılsın” diye konuştu.

Oğulduruk Mahallesi Muhtarı Abdullah Doğru, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e bu temel çalışması ve kaplama çalışması için teşekkür ediyoruz. Temel çalışmamız çok güzel oldu. Satıh kaplamanın başlamasını bekliyoruz. Sağ olsunlar” dedi.

Börez Mahalle Muhtarı Mustafa Adıgüzel ise “Cengiz Başkanımız başta olmak üzere yolun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yolun temel seriminde çok güzel bir çalışma yapıldı. Asfaltın atılmasıyla çok daha güzel bir yol olacak. 30 sene önce açılan bir yol burası. Şimdi bir 30 sene daha ardımıza bakmayız” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL