Güncel

Gaziantep Büyükşehir, Asfalt Sezonunu Verimli Geçirdi

“Yol Medeniyettir” düsturuyla şehrin dört bir yanında yol çalışmaları yürüten Büyükşehir Belediyesi, yıl içinde yoğun mesaisini sürdürdü. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri, şehir merkezi ve ilçelerde yer alan caddelerde,..

Gaziantep Büyükşehir, Asfalt Sezonunu Verimli Geçirdi

“Yol Medeniyettir” düsturuyla şehrin dört bir yanında yol çalışmaları yürüten Büyükşehir Belediyesi, yıl içinde yoğun mesaisini sürdürdü. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri, şehir merkezi ve ilçelerde yer alan caddelerde, bağlantı yollarında ulaşım kalitesini arttırmak amacıyla 202 bin 500 ton asfalt kullanarak 60 kilometrelik yolun sıcak asfalt serimini yaptı, 302 kilometre yolun ise sathi kaplamasını tamamladı. Fen İşleri ekipleri bu yıl ayrıca 80 kilometre yeni imar yolunun açılması için işlem başlattı, 152 bin ton sıcak asfalt kullanarak yol bakımını, onarımını sürdürdü.

Büyükşehir Belediyesi, Kovid-19 salgını nedeniyle uygulanan kapanma kararlarını fırsata çevirerek şehir merkezinde trafik yoğunluğundan dolayı tadilatı yapılamayan yollarda yenileme işlemleri yaptı. Bu kapsamda İnönü Caddesi’nin yolu ve kaldırımları tamamen yenilendi, altyapı, üst yapı çalışmaları yapıldı, Ordu Caddesi’nin, Fevzi Çakmak Bulvarı’nın asfaltı yenilendi, şehrin muhtelif yerlerinde asfaltlama çalışmaları tamamlandı, yollar hizmete açıldı. Hastaneler ve oteller bölgesi olarak geçen Mücahitler Mahallesi’nde bulunan Gaziray Kapalı Geçit üstünde trafik yoğunluğunu azaltacak yeni imar yolları açıldı, kaldırım, bisiklet yolu yapıldı, sıcak asfaltlama işlemi gerçekleşti.

2014 yılından bugüne kadar asfalt ve yol konusunda büyük hassasiyet gösteren Büyükşehir, 7 senede 632 kilometre yeni imar yolu açarken, şehir merkezi, ilçe merkezleri ve kırsal alanlarda 2 bin 765 kilometre yolda sathi kaplama asfalt, sıcak asfalt işlemi yaptı. Asfalt serimi ve bakım onarım çalışmalarında toplamda 3 milyon 483 bin ton asfalt kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL