Güncel

Erdemli’de Şahna-Üzümlü Yolu Yenilendi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Erdemli ilçesinde Çeşmeli’den başlayıp Üzümlü Mahallesine kadar uzanan üretim yolunun Şahna-Üzümlü arasındaki 2 bin 600 metrelik kısmını yeniledi. Grup yolunun belirli bölgelerinde çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, özellikle..

Erdemli’de Şahna-Üzümlü Yolu Yenilendi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Erdemli ilçesinde Çeşmeli’den başlayıp Üzümlü Mahallesine kadar uzanan üretim yolunun Şahna-Üzümlü arasındaki 2 bin 600 metrelik kısmını yeniledi. Grup yolunun belirli bölgelerinde çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, özellikle yoğun meyve üretimi olan mahallelerdeki üreticilere kazanç yolu açtı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, D-400 karayolunun Çeşmeli girişinden Sarıyer, Doğusandal, Karayakup ve Sinap mahallelerinden geçip Şahna ve Üzümlü mahallelerine uzanan yolun iki mahalleyi birbirine bağlayan 2 bin 600 metrelik kısmında çalışmaları tamamlayan ekipler, yolu vatandaşların kullanımına açtı.

MESKİ, yol çalışmaları başlamadan Şahna Mahallesi’ni uzun yıllardır beklediği içme suyuna kavuşturdu. Sonrasında Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekiplerinin başladığı yol yenileme çalışması kısa sürede tamamlandı. Yapılan yol sayesinde bölgedeki şeftali, elma ve erik bahçeleri ile üzüm bağları tozdan kurtulurken, ürünlerin pazara hasar görmeden ulaşmasına da olanak sağlandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL