Güncel

Ekipler Eski Manisa Yolunda

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu ilçesinde Eski Manisa Yolunda sıcak asfalt çalışmalarını yoğunlaştırdı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu’nun yol üzerinde gerçekleştirdiği incelemelere katılan mahalle muhtarları ve Turgutlu Belediye..

Ekipler Eski Manisa Yolunda

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu ilçesinde Eski Manisa Yolunda sıcak asfalt çalışmalarını yoğunlaştırdı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu’nun yol üzerinde gerçekleştirdiği incelemelere katılan mahalle muhtarları ve Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın memnuniyetlerini ifade etti.

İncelemelerin ardından yol hakkında bilgilendirmede bulunan Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, “Eski Manisa Yolu olarak geçen 3 kilometreyi geçen bir güzergâhtayız. Bölünmüş bir yol. Yaklaşık genişliği kaldırımları ile beraber 20 metre. Şu anda bin 700’üncü metredeyiz. Tek şeridin binder tabakasının sıcak asfaltını tamamlamış durumdayız. Güzergâhın tamamında binder ve aşınma olmak üzere yaklaşık 13 santimetre kalınlığında asfalt tabakasını yenilemeyi planlıyoruz. Buradaki asfalt çalışmamız Irlamaz Çayı’nın üzerinden geçerek ilçe merkezimize kadar ulaşacak. İlk etapta 3.3 kilometrelik bölümde bin 700 metrenin asfaltı tamamlanmış, önündeki 1 kilometrelik kısmında frezesi tamamlanmış durumda. Hızlı bir şekilde çalışmayı tamamlayıp, vatandaşın hizmetine sunmayı planlıyoruz” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL