Güncel

Diyarbakır’da Yollar Konfora Kavuşuyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Abdülkadir Aksu Caddesi’nin Mezopotamya Bulvarı bağlantısını tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu. Büyükşehir Belediyesi, kentte trafik akışını rahatlatmak, vatandaşlara konforlu ve güvenli seyahat olanakları yaratmak için yol yapım çalışmalarını aralıksız..

Diyarbakır’da Yollar Konfora Kavuşuyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Abdülkadir Aksu Caddesi’nin Mezopotamya Bulvarı bağlantısını tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu.

Büyükşehir Belediyesi, kentte trafik akışını rahatlatmak, vatandaşlara konforlu ve güvenli seyahat olanakları yaratmak için yol yapım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, 2021 asfalt programına aldığı Abdülkadir Aksu Caddesi’ni bölümler halinde tamamlayarak hizmete açıyor.

Kentin trafik akışı açısından önemli bir yere sahip Abdülkadir Aksu Caddesi’nin Mezopotamya Bulvarı Bağlantısına 10 bin ton temel malzeme ve 3 bin ton sıcak asfalt serildi.

Abdülkadir Aksu, Talaytepe ve Leyla Kasım Caddeleri arasında devam eden çalışmalarda ise caddeye toplam 600 metre yağmur suyu şebekesi döşendi.

Temel malzeme işlemlerinin tamamlanmasının ardından Abdülkadir Aksu Caddesi Talaytepe ile Leyla Kasım Caddesi arasına toplam 3 bin 500 ton sıcak asfalt serilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL