Güncel

Diyarbakır Siverek Caddesi Yeni Görünümüne Kavuştu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent trafiğinin rahatlaması açısından oldukça önemli bir işleve sahip Siverek Caddesi’nde asfalt çalışmalarını tamamladı. Büyükşehir Belediyesi, 2021 sezonuyla birlikte kentin caddelerini yenileme, yeni imar alanlarında yollar açma..

Diyarbakır Siverek Caddesi Yeni Görünümüne Kavuştu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent trafiğinin rahatlaması açısından oldukça önemli bir işleve sahip Siverek Caddesi’nde asfalt çalışmalarını tamamladı.

Büyükşehir Belediyesi, 2021 sezonuyla birlikte kentin caddelerini yenileme, yeni imar alanlarında yollar açma ve trafik sıkışıklığını gidermek için bağlantı yollarında çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, hava limanı bağlantısı nedeniyle kent trafiği açısından oldukça önemli bir yere sahip Siverek Caddesi’nde, bozulmaların önüne geçmek amacıyla altyapı çalışması gerçekleştirdi.

Avşin Kavşağı’ndan Avzem Kavşağı’na kadar olan 2 bin 300 metrelik kısımda kazı dolgu işleri olmak üzere altyapı çalışmalarını tamamlayan ekipler, ardından 45 bin ton asfalt, 145 bin ton temel malzeme, 36 bin 600 metre bordür yaptı.

30 metre genişliğe ulaşan, 6 bin 100 metrelik yol asfaltlanırken refüj ve kaldırım çalışmaları ise devam ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL