Güncel Haberler

Caterpillar, 926, 930, 938 Model Tekerlekli Yükleyicilerini Güncelledi

ABD’nin öncü iş ve inşaat ekipmanları üreticisi Caterpillar, 926, 930 ve 938 model tekerlekli yükleyicilerini güncelledi. Yükleyiciler temel özelliklerini korurken birkaç teknolojide yeniliğe gidildi. Adaptif motor devri, üretkenliği optimize etmek..

Caterpillar, 926, 930, 938 Model Tekerlekli Yükleyicilerini Güncelledi

ABD’nin öncü iş ve inşaat ekipmanları üreticisi Caterpillar, 926, 930 ve 938 model tekerlekli yükleyicilerini güncelledi. Yükleyiciler temel özelliklerini korurken birkaç teknolojide yeniliğe gidildi.

Adaptif motor devri, üretkenliği optimize etmek ve yakıt tüketimini en aza indirmek için operatör girişine göre motor devrini otomatik olarak ayarlıyor. Teknik ekip, motor devrini standart 1.200 ila 1.500 rpm çalışma aralığında çalışacak şekilde optimize etti, boyutlandırdı.

Şirkete göre, tork modu, köşelerde ve yokuş aşağı “serbest tekerlek” ile yakıtta yüzde 5’e kadar tasarruf sağlıyor. Hystat modu, agresif yavaşlama, hızlanma ve gaz kelebeği uygulanana kadar hareket etmeme ile motoru frenliyor. Kar temizleme uygulamaları için buz modu, yumuşak yön değiştirmeleri ve gelişmiş kontrol için genişletilmiş kıyı çıkışı sunuyor.

Otomatik tekerlek tork kontrolü, tekerleğe giden torku otomatik olarak kontrol ediyor ve lastik dönüşünü azaltmak için jant çekişi kontrolünü ayarlıyor. Tekerlekli yükleyiciler, opsiyonel sınırlı arka kaymalı diferansiyel ile standart ön aks diferansiyel kilidine sahip. 926 ve 930 yükleyicilerde, diferansiyel kilidi operatör tarafından kumanda kolu ile hareket halindeyken kolayca kontrol ediliyor. Yeni 938 yükleyici standart olarak otomatik diferansiyel kilidi ve manuel kontrol ile birlikte geliyor.

Tekerlekli yükleyicilerin iki direksiyon seçeneği var: Yeni kuvvet geri beslemeli kumanda kolu direksiyon kontrolü ve düşük eforlu direksiyon simidi. Kumanda kolu yönlendirmesi, daha yüksek hızlarda sertleşen ve hız azaldıkça yumuşayan kuvvet geri besleme özelliğinin bir sonucu olarak yükleyicilerin 25 mil / saat’e ulaşan hızlarda hareket etmesini sağlıyor.

Motor yağı ve filtreleri ile yakıt filtresi servis aralıkları ise 1.000 saate çıktı. Histat, alet ve direksiyon sistemlerindeki tam geri dönüş filtrasyonu, hidrolik yağını temiz tutuyor, sistem güvenilirliğini artırıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL