Güncel

Bursa Şehir Hastanesi’nin Yol Çalışmaları Sürüyor

Bursa Şehir Hastanesi’ne sorunsuz ulaşım amacıyla projelendirilen İzmir Yolu ile hastane arasındaki 6,5 kilometrelik yolun ikinci etabındaki çalışmalar, 20 kamyon ve 4 iş makinesinin hummalı çalışmasıyla sürüyor. Soğuğa ve yağmura..

Bursa Şehir Hastanesi’nin Yol Çalışmaları Sürüyor

Bursa Şehir Hastanesi’ne sorunsuz ulaşım amacıyla projelendirilen İzmir Yolu ile hastane arasındaki 6,5 kilometrelik yolun ikinci etabındaki çalışmalar, 20 kamyon ve 4 iş makinesinin hummalı çalışmasıyla sürüyor. Soğuğa ve yağmura aldırmayan ekipler, son 1 ayda yol güzergâhında 50 bin tonluk malzeme serimini tamamladı.

Bünyesinde 6 farklı hastane bulunan ve toplam 1.355 yatak kapasiteli Bursa Şehir Hastanesi, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla daha ulaşılabilir hâle geliyor. İzmir Yolu ile Şehir Hastanesi arasında projelendirilen yolun ilk etabı olan 3500 metrelik bölüm daha önce tamamlanmıştı.

Yolun ikinci etabı olan Ceviz Cadde ile hastane arasındaki 3 bin metrelik bölümde ‘tamamlanan kamulaştırmanın ardından’ çalışmalara hız verildi. Hastane yolunda âdeta ulaşım seferberliği başlatan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 20 kamyon ve 4 iş makinesi ile bir taraftan kazı çalışmalarını sürdürürken; diğer taraftan son 30 gün içinde yaklaşık 50 bin ton asfalt altı malzeme serimini tamamladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu çalışmaya paralel Bademli–Şehir Hastanesi arasında alternatif güzergâh olarak oluşturulan 8 metre genişliğinde ve yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki yolda da çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi. Başkan Aktaş, her iki alternatif yol çalışmasının tamamlanmasıyla, Şehir Hastanesi’ne ulaşım noktasında hiçbir problem yaşanmayacağını kaydetti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL