Güncel

8. Ulusal Asfalt Sempozyumu Geniş Katılıma Sahne Oldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü himayesinde, Yollar Türk Milli Komitesi ve Türkiye Asfalt Müteahhitleri Derneği (ASMÜD) iş birliğiyle Sheraton Ankara Otel’de “Dijital Dönüşüm ve Mobilite İçin Asfalt..

8. Ulusal Asfalt Sempozyumu Geniş Katılıma Sahne Oldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü himayesinde, Yollar Türk Milli Komitesi ve Türkiye Asfalt Müteahhitleri Derneği (ASMÜD) iş birliğiyle Sheraton Ankara Otel’de “Dijital Dönüşüm ve Mobilite İçin Asfalt 4.0” temalı “8’inci Ulusal Asfalt Sempozyumu ve Sergisi” tertiplendi. Sempozyum geniş bir katılıma sahne oldu.

Sempozyum açılışında konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kuşak Yol Projesi ile yeniden canlanan İpek Yolu, Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve İstanbul-İzmir Otoyolu’nun bölge ekonomisini canlandırdığını ifade etti.

 

Asfalt Türkiye TV’ye sergi açılışı sonrası değerlendirmede bulunan Bakan Adil Karaismailoğlu, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün de içinde bulunduğu kısa adı Malkara-Çanakkale Otoyolu olan Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu’nun Türkiye’nin dünyadaki marka gücüne büyük katkı sunacağını ifade etti.

Karaismailoğlu, toplam 101 kilometrelik Malkara-Çanakkale Otoyolu’nun Türkiye’nin Avrupa Yakası’nı Çanakkale üzerinden Kuzey Ege’ye bağlayacak oldukça önemli bir proje olduğuna dikkati çekerek, “Yaklaşık 5 bin 100 personel ve 740 iş makinesiyle gece gündüz çalışarak projemizin 18 Mart 2022’den önce hizmete girmesi için yapım çalışmalarını başarıyla sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL