Güncel Haberler

1915 Çanakkale Köprüsü Projesi Bir Ödül Daha Aldı

18 Mart 2022 tarihinde hizmete giren dünyanın en uzun orta açıklıklı, en yüksek kulelerine sahip 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu, Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Konseyi tarafından düzenlenen “Kamu-Özel Sektör..

1915 Çanakkale Köprüsü Projesi Bir Ödül Daha Aldı

18 Mart 2022 tarihinde hizmete giren dünyanın en uzun orta açıklıklı, en yüksek kulelerine sahip 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu, Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Konseyi tarafından düzenlenen “Kamu-Özel Sektör İşbirliği ve Altyapı Ödülleri” töreninde birinciliğe lâyık görüldü.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da gerçekleşen, 70 uluslararası proje arasından 48’inin değerlendirmeye alındığı organizasyonda, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu 5 finalistten biriydi.

Kazananın forum delegelerinin oyları ile belirlendiği yarışmada birinciliği kazanan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün ödülü, UNECE Kamu-Özel Sektör Ortaklıkları Bölüm Başkanı Tony Bonnici ve UNECE KÖİ’ler Çalışma Grubu Başkanı George Katapodis tarafından takdim edildi.

Dünyanın sayılı projelerinden 1915 Çanakkale Köprüsü şu ana kadar 12 finans ödülü, 2 çevre ödülü, 4 istihdam ödülü, 3 mühendislik ödülü kazandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL